שלבים ודגשים בתהליך בניית בית פרטי

החלום של משפחות רבות הוא לבנות לעצמן את בית החלומות, שיספק את כל מה שחשוב, יתאים לתוכניות העתידיות ועוד. התהליך הזה כולל מספר שלבים וחשוב להכיר אותם כדי שהחלום הזה יוכל להפוך למציאות ולא לסיוט.
חשוב להדגיש – בניית בית פרטי דורשת המון ידע ושילוב בעלי מקצוע רבים. לעיתים, אנשים הנכנסים לפרויקט כזה ללא ידע והבנה מספיקה של התהליך נבהלים ומוותרים על החלום כי הפרויקט נראה להם גדול או מורכב מידי.
יש גם כאלה הסובלים מבחירה לא נכונה של אנשי מקצוע, ולכך יכולה להיות השפעה רבה על התקציב, לוחות הזמנים ועל המוצר המוגמר.
כדי להימנע מטעויות מסוג זה, אפשר לבחור בשתי גישות. הראשונה היא להתמקצע בעצמכם בתחום. יש לקחת בחשבון – שתצטרכו "לעבוד בזה", להשקיע המון זמן ואנרגיה במחקר ולמידה של השלבים השונים, וכשזה נעשה לבד ובלי בקרה קשה לדעת האם אתם באמת יודעים מספיק.
הגישה השנייה היא להיעזר בשירותי בניה של חברה המטפלת עבורכם בכל שלבי התהליך. אתם מקבלים ליווי צמוד, טיפול מסור והסברים לכל שלב ושלב, ולכם יש ראש שקט לעסוק בדברים שבאמת חשובים לכם בבית.

השלבים בתהליך בניית בית

שלבים מקדימים – טרום בנייה
בניית בית פרטי מתחיל הרבה לפני שהאבן הראשונה מונחת. שלבי טרום הבנייה חשובים הן לאישורים הבירוקרטיים והן להבנה האישית של הפרויקט.
הגדרת תקציב– ראשית, יש להגדיר תקציב. תכנון תקציב לפרויקט כזה הוא מלאכה מורכבת ויש לקחת בחשבון לא רק את עלויות הבנייה אלא גם עלויות יועצים ואישורים, בדיקות ואנשי מקצוע, מיסים והיטלים ועוד. התקציב המוגדר ישפיע על התכנון והעבודה.
תוכניות–תכנון הבית צריך להיעשות על-ידי אדריכל מוסמך, המתמחה בבתים פרטיים. שווה להשקיע מחשבה רבה בשלב התכנון מפני ששינויים בתוכנית יצריכו אישור מחדש ולפעמים אף לא יהיו אפשריים.
אישורים והיתרים– לאחר השלמת התוכנית יש לאשר אותה ברשות המקומית הרלוונטית ולקבל את ההיתרים המתאימים לתחילת הבנייה.

שלבי הבנייה

אין ספק ששלבי הבנייה הם החלק המרגש ביותר של הפרויקט, שלב בו מידי יום תוכלו לראות את החלום שלכם נבנה והופך למציאות אל מול עיניכם.

עליה לקרקע – הכנת הקרקע לבניה, חפירה ויציקת יסודות

שלב בניית השלד– השלד אחראי על המתאר הכללי של המבנה, על החוזק והיציבות, הכנה לתשתיות ועוד. בשלב השלד הקבלן נדרש לעמוד בתקני בנייה מחמירים וכן עליו להוציא לפועל את התוכנית בצורה מדויקת.
שלב הגמר – בשלב הגמר "מלבישים" את השלד ונותנים לו את צורתו הסופית כמבנה: טיח וריצוף, חשמל ומטבח, אינסטלציה וכלים סניטריים ועוד. שלב הגמר כולל בעלי מקצוע רבים ושונים ובחירות רבות הנוגעות לעיצוב וסגנון הבית.
עיצוב פנים– עיצוב פנים כולל את הריהוט והעיצוב הסופי של הבית ושם יש לכם הזדמנות לתת את המגע האישי ולעצב בית כלבבכם, לבד או עם בעל מקצוע.

לאחר הבנייה

אישור אכלוס וטופס 4– לאחר השלמת הבנייה יש להגיש בקשה לאישור אכלוס. הרשות תוודא שהבית תואם את התוכניות שהוגשו ועומד בתקנים. לאחר קבלת האישור יינתן לכם "טופס 4". זהו האישור לחברת החשמל לחבר את הבית לחשמל. אז יגיע הרגע הנכסף ותוכלו להיכנס לבית.

 

ליווי נכון יעזור לכם להגשים את החלום

השלבים הרבים בתכנון בנייה ואישור של בית פרטי דורשים ידע, מקצועיות וניסיון. אל תיקחו סיכונים מיותרים, יוסיאן בילדינגס עוברת יחד איתכם את התהליך המלא, מטפלת לצידכם בכל אחד מהשלבים בצורה מקצועית ומהירה, בקרוב תוכלו להגשים את החלום ולבנות את ביתכם בחוכמה.