נתונים שכדאי לדעת על משכנתא לבניית בית פרטי

עולם האשראי פותח בפנינו ערוצי אשראי רבים. ניתן לחלק את סוגי האשראי לפירמידה בסדר הבא:

משכנתא לקניית דירה, משכנתא לשיפוץ הבית, משכנתא לבניית בית פרטי ומשכנתא לכל מטרה.

בפירמידה הזאת, משכנתא לבניית בית פרטי ממוקמת היכן שהוא באמצע בין משכנתא לקניית דירה לבין משכנתא לכל מטרה. נדמה היה הגיוני יותר שמשכנתא לבניית בית פרטי תמוקם בראש הפירמידה אך לא כך הדבר ותכף תבינו מדוע. אבל קודם בואו נבין מהם התנאים שבהם ניתנת משכנתא לבנייה עצמית.

תחום המשכנתאות פועל בכפוף להוראות בנק ישראל וזה מגביל את היקף המימון עד 75% מערך הנכס לטובת הלווה. בין לקיחת משכנתא לרכישת דירה לבין משכנתא לבניית בית פרטי אין כמעט שום שוני, מה שאומר שעמדתו של בנק ישראל שווה כלפי שניהם ללא הבדלים. ההבדל שבין קניית דירה לבין בנייה עצמית נעשית על ידי הבנקים עצמם בכך שהם לוקחים טווח ביטחון ומאפשרים לקחת משכנתא לבניית בית פרטי בשיעור של 70% לרכישת הקרקע ו-60% לטובת בניית הבית עצמו.

הצד הרווחי

במתן המשכנתא הבנק מחשב את ערך הנכס ולא את עלויות הבנייה. משמע שברוב המקרים, בקבלת משכנתא בשיעור של 60% על שוויו של הנכס הבנק כולל גם את ערך השטח ומשקלל את ערך הנכס בכללותו. זו הסיבה שגם במימון כזה תוכלו לכסות את כל עלויות הבנייה ואף יכול להישאר עודף.

למה המימון לבית פרטי נמוך יותר?

כעת נחזור לסוגייה בה התחלנו. מדוע שיעורי המימון שהבנקים מעניקים לבניית בית פרטי נמוכים יותר לעומת רכישת בית מוכן מקבלן. הסיבה הראשונה היא אפשרות המשכון של הבנק על הבית. בבניית בית פרטי הנכס עוד לא נבנה והכל מסתכם רק בנייר עם תוכניות ושטח ריק מה שמגביר את הסיכון לבנק, לכן הוא תמיד יעדיף לעבוד עם יזמי נדל"ן וחברות ניהול בעלות שם.

באיזה שלב לקחת את המשכנתא?

כל הנושא של משכנתא לבניית בית פרטי צריך להיות מטופל לראשונה אך ורק לאחר שיש בידכם תוכנית מוגמרת לבניית הבית כולו. זה אומר שלפני הפנייה לבנק בפעם הראשונה עליכם להבין כיצד בדיוק הולך להיראות הבית ולהיות עם הערכה מקצועית של אדריכל לגבי העלות הכוללת של בניית הבית.

עוד דבר

כאשר ניגשים למשימה של נטילת המשכנתא לבניית בית פרטי, תרצו שיעמדו לצידכם אנשי המקצוע המתאימים. המשמעות היא דרמתית ולכן מומלץ לגשת לחברת ניהול מקצועית שיודעת לבצע את כל התהליכים בצורה הטובה ביותר.

לסיכום

משכנתא לבניית בית פרטי היא אופציה לגיטימית שעומדת לרשותכם כמו כל משכנתא לרכישת בית חדש או יד שניה. יחד עם זאת, בגלל המאפיינים הייחודיים של תחום הבנייה הפרטית תרצו לקבל מעטפת מושלמת לניהול, ייעוץ, ליווי ואנשי מקצוע מומחים נוספים לתהליך המורכב הזה.

כאן נכנסת חברת יוסיאן בילדינגס לתמונה. יוסיאן בילדינגס נותנת את כל הכלים, בעלי המקצוע, ובשורה המרכזית, את המודל המושלם לבניית בית החלומות שלכם.

יוסיאן בילדינגס מתחייבת ללוות אתכם בכל התהליך ותיתן לכם את כל המידע הדרוש מהמקצוענים שלנו.