ניהול ופיקוח בנייה

בין אם אתם יזמים שבונים בית פרטי להשקעה ובין אם אתם רוצים לבנות בית לכם ולבני משפחתכם, אתם בטח יודעים שמדובר על כאב ראש לא קטן. בניית בית היא הוצאה משמעותית ולרבים זו ההוצאה המשמעותית ביותר בחיים, וככזו, הבנייה צריכה להיות לא פחות ממושלמת.

אבל מה לעשות, האינטרסים שלכם לא תמיד תואמים את האינטרסים של אנשי המקצוע. הם מחפשים איך להוציא פחות ולהרוויח יותר, מה שיכול להיות כרוך לא פעם מצידם ב"עיגולי פינות" או במילים אחרות – ביצוע עבודה באיכות נמוכה. בשביל שזה לא יקרה ובשביל שהבית שלכם ייבנה באיכות גבוהה, אתם צריכים ניהול ופיקוח בנייה מקצועיים, כאלו שקודם כל ישמרו על האינטרסים שלכם.

לבנות ולהמשיך בשגרת החיים

החלטתם לבנות בית וזה מצוין, אבל החיים לא עוצרים למהלך הבנייה ואתם צריכים להמשיך להגיע יום יום לעבודה, לארגן את הילדים ולקחת אותם למוסדות החינוך, לקחת אותם אחר הצהריים לחוגים, לסדר סידורים ולהמשיך את החיים שהיו לכם לפני שהחלטתם לקנות בית.

כדי שזה באמת יקרה וכדי שתהיו רגועים שהבית העתידי שלכם בידיים טובות, אתם צריכים ניהול ופיקוח בנייה מקצועיים. ניהול ופיקוח כאלו יאפשרו לכם להמשיך את שגרת יומכם ולא לפגוע בפרנסתכם והמנהל – מפקח ידאג למעשה להכול. מה זה להכול? הנה חלק ממה שהוא יעשה:

  • ידאג לקיום התוכנית האדריכלית – יש תוכנית אדריכלית שלפיה חייבים לעבוד, וצריך לוודא שלא יהיו חריגות ממנה. אם אתם לא תהיו שם אתם חייבים מנהל – מפקח בנייה, מי שקודם כל ידאג לקיום בפועל של התוכנית האדריכלית.
  • עבודה מול אנשי המקצוע – צריך להכין כתבי כמויות וצריך להכין מכרזים ולהפיץ אותם לקבלנים הרלוונטיים, אלו שהוא כבר עבד איתם ויודע שהם יעשו עבורכם עבודה טובה.
  • פיקוח על טיב העבודות – באתר בנייה צריך "אח גדול", מישהו שיהיה כל הזמן עם עין פקוחה, יוודא שהדברים מתבצעים בצורה טובה, שחומרי הגלם הם איכותיים ושהכול בהתאם לסיכומים. זה בדיוק מה שעושה מנהל – מפקח בנייה מקצועי.
  • וידוא עמידה בתקציבים – פרויקט כזה מתנהל בתוך תקציב וחשוב לעמוד בתקציב הזה כל הזמן. מנהל – מפקח בנייה מבצע בקרה שוטפת על ההוצאות ועושה כל הזמן הערכות מצב.
  • מעקב אחר לוחות הזמנים – קבלן אחד שלא עומד בזמנים יכול לעכב את כל אלו שאחריו ועיכוב בזמנים משמע, עוד עשרות אם לא מאות אלפי שקלים. כדי שהעבודה תזרום כמו שצריך ללא חגירות תקציב וכדי שהפרויקט יושלם בזמן שהוקצה לו, צריך מנהל – מפקח בנייה שיוודא שהכול עובד כמו שצריך ובהתאם לזמנים שנקבעו. מפקח העבודה מסנכרן את כל גורמי המקצוע כך שהעבודה מתנהלת באופן שיטתי וכמקשה אחת.
  • בקרת ותיקון ליקויים – גם לאחר שעבודות שונות מתבצעות בפרויקט מתגלים ליקויים שצריך לתקן ולשפר כמה שיותר מוקדם. כדי שזה יקרה צריך מישהו שיהיה כל הזמן עם אצבע על הדופק.

ניהול ופיקוח בנייה הם הכרחיים ואתם צריכים חברה מקצועית ואמינה כמו "יוסיאן בילדינגס" שתדאג להכול מא' ועד ת' בשבילכם.