מי הם בעלי המקצוע הנדרשים לבניית בית פרטי?

בכל תהליך בניית בית פרטי משתתפים מספר רב של גורמים ואנשי מקצוע.

נעשה קצת סדר ונפרט מי אלה אותם אנשי מקצוע ומה תפקידם.

כמובן שישנם עוד בעלי מקצוע רבים אך את תפקידם רובנו מכירים לכן החלטנו להיות ממוקדים ולתת את הדגש על אלו שפחות מוכרים למי שבונה בית פרטי בפעם הראשונה.

מודד- הכנת מפת מדידה

לפני תחילת עבודתו של האדריכל יש לשכור מודד לצורך הכנת מפת מדידה טופוגרפית של גבולות המגרש לפני תחילת תהליך הבנייה.

בהמשך, יכין המודד גם מפות מדידה להיתר הבנייה הכוללות בנוסף למפת מדידה טופוגרפית גם תשריט של קווי הבנייה, ובהמשך גם לצורך הוצאת טופס 4.

יועץ קרקע- בדיקת הקרקע

יועץ הקרקע מכין תוכנית לביצוע סקר קרקע לפני הבנייה ומבצע קידוחים ניסיוניים, בדיקת שדה ובדיקות מעבדה.

על פי תוצאות וממצאי סקר הקרקע, מבוצעים חישובים והנחיות מפורטות לתכנון היסודות. לעיתים, אחד התנאים של הוועדה לתכנון ובנייה של הרשות המקומית לקבלת היתר בנייה הוא אותו דו"ח של יועץ הקרקע מה שיאפשר המשך תכנון המבנה על ידי יתר בעלי המקצוע.

אדריכל- תוכנית אדריכלית

האדריכל הנכון לבחירה הוא אדריכל שיודע בדיוק איך להעניק את התכנון והניצול המיטבי של השטח עליו בונים.

תפקידו של האדריכל הוא להכין תוכנית אדריכלית לבניית בית פרטי, שהוא הבקשה להיתר בנייה, אשר תוגש לאישור כל הגורמים הרלוונטיים ובנוסף תכלול את פרטי המבקש ועורך הבקשה, פרטי המגרש ושטח הבנייה, טבלת השימושים ופירוט השטחים, מפות מדידה, טאבו, חתימות ועוד. מסגרת השירות והאחריות שהאדריכל מעניק לשירותים הניתנים חייבת להיות מעוגנת בהסכם שהכין עורך דין מוסמך.

מהנדס-קונסטרוקטור

תפקידו של המהנדס הוא לקחת ולהמיר את התוכנית האדריכלית לשפה ההנדסית.

כאשר בונים בית פרטי, המהנדס והאדריכל צריכים לעבוד בסנכרון מלא ולוודא שהתוכנית ההנדסית משתלבת עם התוכנית האדריכלית של הבית. מהנדס מכין גם את כתב הכמויות שהוא חישוב של כמויות החומרים המיועדים והדרושים לצורך השלמת הבנייה (מלט, חצץ, ברזלים וכו').

המהנדס הוא האחראי על כל נושאי הבטיחות והוא נושא באחריות פלילית במידה ותמצא סכנה מהותית במבנה. בזכות זה בעלי הנכס יכולים להיות רגועים שהמהנדס יעשה הכל לפי התקנים המחמירים ביותר.

ועדת תכנון ובניה

זוהי ועדה של הרשות המקומית שהינה אחראית על הנפקת היתרי בנייה בהתאם לתקנות התכנון והבנייה בשטחים שקיימת לגביהם תוכנית תב"ע (תוכנית בניין עיר) מאושרת.

תפקידה של הוועדה לבחון את הבקשה להיתר שמוגשת לה לאחר הדיון בוועדה. שם ייכתב פרוטוקול של דין ודברים וכן רשימת תנאים שעל בעל הנכס לעמוד בהם לצורך קבלת ההיתר.

יוסיאן בילדינגס מציע ליווי, ניהול,תכנון ולקיחת כל האחריות בכל התחומים הנדרשים לבניית בית החלומות שלכם על הקרקע שרכשתם בצורה החכמה, היעילה והאידאלית ביותר.

כאן מגיע טוויסט נוסף של שיטת יוסיאן בילדינגס שיחסוך לכם כסף רב בפרויקט ויקצר את הזמן משמעותית.

כשמתכננים את בניית הבית צריך לסמוך על אנשי המקצוע שיבצעו את עבודתם בצורה הטובה ביותר מאחר והפרויקט שלכם ילך איתכם לעוד שנים רבות. יתרון עצום של יוסיאן בילדינגס, כל בעלי המקצוע בחברה הינם אורגניים ועובדים שנים רבות עם החברה על הצד המקצועי ביותר.

המהנדסים, היועצים והאדריכלים שלנו הם מהטובים בשוק. הם עובדים בסנכרון מושלם ודיוק מוקפד על מנת לזרז הליכים, שיפור איכות הבנייה ושירות שלא משאיר מקום לספק.

אנו לוקחים על אחריותנו את כל אנשי המקצוע שעובדים איתנו כדי לתת לכם את המעטפת האידיאלית משלב קניית הקרקע ועד למסירת המפתח והאכלוס.

לייעוץ ולמידע נוסף אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות המומחים של יוסיאן בילדינגס.