כיצד תבנו לעצמכם את בית החלומות שלכם? זה מתחיל בתוכנית.

הדרך לבית החלומות עוברת דרך תוכנית קפדנית ומושקעת שלוקחת בחשבון את כל מה שאתם חולמים עליו ומתאימה אותו למציאות האפשרית. אז איך מכינים תוכנית חלומית?

בניית בית פרטי היא פעמים רבות אירוע גדול וחד פעמי. זו הזדמנות לשלב בתוך הבית את כל מה שתמיד חלמתם, גם מבחינה עיצובית, וגם מבחינה פונקציונלית ופרקטית.

את התוכנית עצמה מכין אדריכל, אך לפני שפונים לאדריכל כדאי להיות מוכנים עם כל הרצונות שלכם כדי שהוא יוכל להבין בדיוק את הצרכים ולתכנן בהתאם.

שלב ראשון – חושבים

צריך להבין שאחרי חתימת התוכנית האדריכלית ישנם שינויים שלא יהיה אפשר לעשות או שזה יהיה יקר ומסובך. לכן עליכם להיות כמה שיותר מפורטים בהנחיות לאדריכל ולא לפספס כלום. איך עושים את זה? באמצעות שאלון פרוגרמה שהאדריכל שולח לכם ובו פירוט נרחב על החללים השונים בבית, על הצרכים והרצונות שלכם. ככל שתשקיעו יותר בהבנה מה אתם רוצים ומה חשוב לכם – כך עולים הסיכויים שכלום לא יתפספס. לרוב מקובל לקבל עד 2 סקיצות של הבית להתרשמות לפני שמגישים את התוכניות לוועדה.

שלב שני – מתעדכנים בחידושים

האם אתם מכירים את כל החידושים והאפשרויות שבית פרטי מאפשר לכם? החל מתפיסה כוללת של בנייה ירוקה או בית חכם, ועד פינוקים קטנים כמו חימום תת רצפתי, שואב אבק מרכזי או מדרגות חיצוניות המובילות לגג. כל אלה ועוד צריכים להיות מוזכרים כבר בשלב התכנון, ולכן כדאי קצת לחקור ולבדוק: ברשת, במגזינים, עם חברים שבונים ובנו לא מזמן. יכול להיות שתתקלו ברעיונות שלא חשבתם עליהם קודם.

שלב שלישי – "בדיקת מציאות" עם האדריכל

מקצוע האדריכלות הוא מקצוע הטומן בחובו ניואנסים רבים מספור, ופעמים רבות האדריכל מבין דברים בתכנון הבית שאף אחד אחר לא מבין. לעיתים זה אף עלול להיות בניגוד למה שתכננתם או חלמתם. זה הזמן לסמוך על האדריכל ולהקשיב לעצתו. ואם משהו לא מובן – פשוט לשאול.

שלב אחרון – התאמה לתקציב וסדר עדיפויות

אחרי שמבינים את הרעיון הכללי, יש לוודא שהתוכנית מתאימה לתקציב שלכם, ובמידה וצפויה חריגה, לתכנן סדר עדיפויות – מה חשוב לכם יותר ועל מה קל יותר לוותר.

לסיכום

בית החלומות מתחיל בתוכנית חלומית. ככל שתשקיעו יותר ותמלאו את חלקכם בהכנת התוכנית בצורה טובה יותר, כך התוצאה שתתקבל תהיה קרובה יותר לבית שעליו אתם חולמים.

נשמח שתגיעו אלינו בכדי שנתכנן יחד את בית החלומות שלכם.