יתרונות וחסרונות בבניית בית פרטי

"בית החלומות" הוא פסגת השאיפות של משפחות רבות. בית תפור למידותיכם, שיהיה בו את כל מה שאתם אוהבים מהעיצוב, החצרועד החלוקה הפנימית.
אין ספק שכדי להגשים כזה חלום יש לתכנן ולבנות בית פרטי על חלקת קרקע בבעלותכם. לפרויקט כזה, של בניית בית פרטי יש מספר יתרונות בולטים, אך חשוב להתייחס גם לחסרונות שבבית פרטי.

מיקום
רוב האוכלוסייה בארץ מתגוררת בבנייני דירות. רוב התחלות הבנייה והקרקעות המופשרות מיועדות לבנייני קומות ולא לצמודי קרקע. כתוצאה מכך, נוצר מאפיין מיקום מובהק למגורים בבתים פרטיים – הם בדרך כלל יהיו במושבים, בפרברים או בשולי הערים, ורק מיעוטם בקרבה למרכזי הערים, בדרך כלל בשכונות ישנות מאד.
האם זהו יתרון או חסרון? זה תלוי בכם, חלק רוצים להישאר קרובים למרכז העיר וההמולה, ולאחרים קוסמת דווקא ההתקרבות לנוף, לטבע ולאזורים שקטים יותר.

פרטיות
אחד היתרונות הבולטים של בית פרטי, נגזר כמובן משמו והוא הפרטיות. בלי שכנים מעבר לקיר, מעל, מתחת, או בדלת ממול, תייצרו לעצמכם את הפרטיות המקסימלית, כרצונכם. ניתן להשאיר את החצר פתוחה לרחוב, או להסתיר עם גדר, להתקין שער ואפילו בידוד אקוסטי. היתרון בבית פרטי הוא שאם תרצו פרטיות – תוכלו לייצר אותה בכל רמה לבחירתכם.

תכנון
כאשר רוכשים דירה בבניין, גם אם משפצים או משנים חלוקה פנימית, יכולת השינוי היא מוגבלת, ואילו בבית פרטי, תוכלו במסגרת התקנות המקומיות לעשות כאוות נפשכם – חלוקה מפלסית, תקרות גבוהות, מטבח נוסף ואפילו חלוקת חדרים מודולרית. כשאתם אחראים על התכנון, ולא מקובעים לתבנית שנקבעה עבורכם מראש – השמיים הם הגבול, וכך תוכלו באמת לבנות לכם את בית החלומות שלכם.

החצר
החצר היא גולת הכותרת של הבית הפרטי. גם בחצר קטנה ישנן אפשרויות רבות של מתקנים לילדים, פינות ישיבה, גינה, מדשאה ועוד.
בבתים רבים עיצוב החצר הוא פרויקט בפני עצמו והחצר משנה צורה ומתעדכנת עם צורכי המשפחה.
חצר פרטית, בטוחה, הנמצאת ממש מחוץ לדלת ביתכם היא יתרון משמעותי ולפעמים סיבה מספיקה להחליט לעבור לבית פרטי.

מורכבות
אין ספק שקניית דירה מוכנה מקבלן היא התהליך הפשוט יותר. בתכנון בניית בית פרטי יש מורכבות גדולה יותר ודרוש לכך ידע וזמן רב.
אך את המורכבות שבבניית בית פרטי ניתן לפתור בעזרת חברה מקצועית כמו יוסיאן בילדינגס, הדואגת לכל השלבים בבנייה החל משלב התכנון ועד הכניסה לבית, כך שזהו חסרון רק למי שבוחר לעשות הכל בעצמו ולא להיעזר בליווי מקצועי וניהול חיצוני של הפרויקט.

לסיכום
בית פרטי צמוד קרקע הוא עדיין המודל של "בית החלומות". יתרונותיו על-פני דירה בבניין, עם יוסיאן בילדינגס, שמטפלת בפרויקט מקצה לקצה החיסרון הגדול ביותר מתגמד ונעלם.