בניית בית פרטי – השלבים הראשונים

השלבים הראשונים בבניית בית פרטי כלל לא עוסקים בבנייה, אלא בתכנון, רישוי, והכנות. בכל זאת אלו הם שלבים חשובים שחייבים להיעשות במקצועיות.

מתחילים בפגישת ייעוץ

בגלל מורכבותו של התהליך, השלב הראשון הוא תמיד פגישת ייעוץ.

בפגישת הייעוץ נבדוק תחילה את התנאים הבסיסיים: היכרות עם השטח המיועד והיתכנות לקבלת אישור בנייה, מסגרת התקציב והתאמתה לציפיות והרצונות, הבנה עמוקה יותר של התהליך, של לוחות הזמנים ושל המעורבות הנדרשת שלכם בתהליך.

שלב גיוס ההון

אצל רבים ההון לבניית הבית לא זמין באופן מידי ולעיתים קרובות הוא מתבסס על הלוואות או משכנתא. גיוס ההון (בצורת משכנתא או בצורה אחרת) הוא תהליך שכשלעצמו לוקח זמן, גם כדי להשיג את התנאים הטובים ביותר, וגם כי קבלת אישור המשכנתא מצריך זמן. כמובן שגיוס הון מוצלח הוא שלב שאי אפשר להתקדם בלעדיו.

אישורים והיתרים

כל בית פרטי חייב להיות מאושר על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבניה. בניגוד לדירה בבניין, בה החברה היזמית דואגת לאישורים ולכם נותר רק לרכוש את הדירה, במקרה של בית פרטי הנפקת האישורים הדרושים היא באחריות בעל הבית עצמו או בא כוחו.

מי שלא בקיא בתחום מוטב שייקח ליווי מקצועי, או חברה כדוגמת יוסיאן בילדינגס שתטפל באישורים וההיתרים מא' ועד ת', אחרת שלב זה עלול להיות ארוך ומייאש וכל טעות בו תגרור סיבוכים בעתיד.

על התוכנית האדריכלית אתם מוזמנים לקרוא כאן.

סגירת חברה קבלנית או קבלן פרטי

החלק האחרון הוא בחירת חברה קבלנית או קבלן פרטי לביצוע העבודה.

במקרה שבחרתם לעבוד עם קבלן פרטי תהפכו להיות מנהל הפרויקט ומנהל העבודה ותידרשו לבחור ולפקח בעצמכם על בעלי מקצוע רבים נוספים.

במידה ובחרתם לעבוד עם חברה כדוגמת יוסיאן בילדינגס, המעניקה שירות ותמיכה וחוסכת לכם כאבי ראש מיותרים, אז שלב זה מגיע מיד לאחר פגישת הייעוץ, ואתם לא נשארים לבד בכל שאר השלבים.

לסיכום

השלבים הראשונים של בניית בית פרטי, עוד הרבה לפני תחילת הבנייה עצמה, יכולים להיות מורכבים וארוכים, ולכן עדיף כבר בהתחלה לבחור בחברה שתוכל ללוות אתכם בכל התהליך ולהוריד לכם הרבה טרחה ודאגה מהראש.